Paksi Gyógyászati Központ Dr. Magyar Imre Egészségügyi Alapítvány
Kérjük támogassa alapítványunkat adója 1%-ával vagy közvetlenül a bankszámlára történő befizetéssel!
Adószám:
18852015-1-17
Bankszámla szám:
10404326-43210972-00000000
Az alapítvány célja:
A Paksi Gyógyászati Központban működő szakrendelések minőségi munkájához szükséges tárgyi feltételek biztosítása, a szakdolgozók szakmai továbbképzéseken való részvételének támogatása.
Magyar Imre (1910-1984) belgyógyász (gasztroenterológus), egyetemi tanár.
Orvosi diplomáját 1934-ben a budapesti egyetemen szerezte.
Már medikus korától 1936-ig a III.sz. Belgyógyászati Klinikán tevékenykedett, majd 1936-tól 1940-ig a e klinika orvosaiból alakult és Hetényi Géza által vezetett Stefánia úti Belgyógyászati Intézet alorvosa volt, majd munkaszolgálatosként dolgozott.
1945-től az I.sz. Belgyógyászati Klinika tanársegédje lett.
1950-ben az anyagcsere és a táplálkozás betegségei tárgyköréből magántanári képesítést nyert.
1952-ben kandidátus, 1963-ban az orvostudományok doktora fokozatot érte el.
1955 és 1965 között az Orvostovábbképző Intézet (OTKI) I.sz. Belgyógyászati Tanszékének vezetője, egyetemi tanár, intézetigazgató.
1965 és 1980 között a SOTE I.sz. Belgyógyászati Klinika igazgatója, tanszékvezető egyetemi tanára.
Magyar Imre a belgyógyászat minden területének kiváló ismerője és magas színvonalú művelője volt, a Magyar Belgyógyász Társaság, a Magyar Diabetes Társaság elnöke, a Magyar Gastroenterológiai Társaság tiszteletbeli elnöke, több külföldi társaság tiszteletbeli tagja, a” Magyar Belorvos Archívum” főszerkesztője, több nemzetközi gasztroenterológiai folyóirat szerkesztő bizottságának tagja, a WHO diabetes szakértő bizottságának tagja.
Magyar Imrének több, mint 200 tudományos közleménye, negyedszáz szakkönyve és monográfiája, népszerű szépirodalmi művei jelentek meg.
Magyar professzor tudományos munkássága a gastroenterológia, elsősorban a máj betegségei és a diabetes témaköréhez kapcsolódik. Legjelentősebb műve a húsz kiadást megért Petrányi Gyulával közösen írt „A belgyógyászat alapvonalai” c. háromkötetes monográfiája.
Magyar Imre azok közé tartozott, akik felismerték: a gyógyítás sikere nem csupán az orvos szakmai tudásától, hanem emberi jellemzőitől, a beteg bizalmának megnyerésére irányuló magatartásától is nagyon jelentősen függ, utóbbi magatartás mögött viszont olyan képesség van, amelyik nem csupán öröklött, hanem fejleszthető is.